Pixim kamery

V naší nabídce naleznete v nejbližší době také nové cctv kamery využívající technologie PIXIM. Co to PIXIM je ?

Firmou Pixim patentovaný Digital Pixel System (DPS) způsobil zásadní pokrok v zobrazovací technologii. Staví na technologii vyvinuté na Stanfordské univerzitě v roce 1990, firma Pixim vytvořila systém snímání a zpracování obrazu, který poskytne vysoce kvalitní obraz se zvětšeným dynamickým rozsahem. Větší dynamický rozsah významně zlepšil kvalitu obrazu ve scénáchskládajících se z jasných i tmavých oblastí.
  Jádrem vynálezu DPS je zahrnutí analogově – digitálního převodníku (ADC ) pro každý pixel obrazového snímače. ADC převede světelný signál do digitální hodnoty ihned po načtení, tak se minimalizuje degradace signálu a přeslech v poli a dovoluje omezit šum lepší metodou. Jednou jsou data načtena v digitálním formátu a různé druhy digitálního zpracování obrazu tyto data pracovávají pro optimální reprodukci obrazu.
  Pixim DPS technologie používá techniku známou jako „mnohonásobné vzorkování“ která shromažďuje data s nevídanou kvalitou obrazu a s vysokým dynamickým rozsahem. Každý pixel je samostatně vzorkován - bez poškození - vícekrát v jednotlivých obrazových snímcích. Zobrazovací systém rozhodne o nejvhodnějším čase vzorku a uloží tuto informaci o pixelu předtím, než je pixel saturovaný a nemůže déle držet další náboj. V obrázku nalevo je světlý pixel uložen v čase T3 nejposlednějším čase vzorku předtím než dosáhne saturace 100%. Tmavý pixel se nabije mnohem pomaleji a používá pro načtení mnohem delší čas do té doby, než je nevzorkován a uložen v T5. Uložené informace o hodnotě ( intenzita, čas, kompenzace šumu ) zachyceného v každém pixelu jsou pak zpracovány paralelně a převedeny do vysoce kvalitních obrazů. Jiné běžné technologie nastavují jen jeden čas expozice pro celý snímek a vzorkují každý pixel v tomto čase – to má pak za následek obraz s některými podexponovanými (příliš tmavými) a některými přeexponovanými (příliš jasnými) pixely.
  První produkt firmy Pixim založený na DPS technologii, D2000 Video Zobrazovací Systém s Digitálním obrazovým snímačem a obrazovým procesorem funguje stejnč jako oči a mozek u lidí, s obousměrnou komunikací v reálném čase. Jako mozek člověka, vstupujícího do tmavé místnosti, rozšíří zornici oka, a vpustí světlo dovnitř, digitální obrazový procesor nahraje nové nastavení do senzoru pro změnu, nejenom doby expozice, ale i aktuální algoritmus snímaného obrazu. Výsledek: Nejlepší možný obraz z dané charakteristiky obrazu a světelných podmínek.
  Protože každý pixel má svůj vlastní analogově - digitální převodník a ten vytváří informaci která je zpracovávána nezávisle, každý pixel je ve skutečnosti jako jedna kamera. Na čipu se v okamžik expozice pro každý pixel uzpůsobí jedinečné světelné podmínky v daném místě. Výrobek postavený na DPS technologií, má v podstatě stovky tisíc jednotlivých kamer, z nichž každá vyrábí ten nejlepší možný obraz.Tyto obrazy jsou pak spojeny do vysoce kvalitního video snímku nebo obrazu.

Porovnání běžné kamery a kameru s technologií PIXIM
 
  
  
  
  

O nabídce kamer na našem e-shopu využívající technologie PIXIM Vás budeme informovat.

AJ TRADE s.r.o.
Email:
Telefon: +420 800 140 144

více článků

2019 © OXE | Pixim kamery | Kontakty | Mapa stránek | nový server
Designed by Xperd - Rejstřík firem | Doporučujeme: Spotřební elektronika AJ TRADE | Záložní zdroje ALPHA UPS | Sportovní kamery |
Tyto stránky používají technologii Cookies pro zkvalitnění nabízených služeb. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím