OXE VIPER - podrobná recenze

Ahoj kamarádi, přátelé fotopastí, milovníci lovu.

Rádi bychom Vám představili převratnou novinku od společnosti OXE, kterou jsme v minulých měsících testovali a na základě těchto testů ji zařadili do našeho sortimentu. Jedná se o kompaktní, velmi silně vybavenou fotopast OXE VIPER. Pojďme se tedy na fotopast OXE Viper podívat.

Již na první pohled po rozbalení z krabice je jasné, že je zde něco trochu jinak než u běžných fotopastí. První, co Vás ihned „praští do očí“ je nějaká zvláštní placka na vrchní části fotopasti. :) No je to solární panel. Ale pojďme se na celou fotopast podívat postupně. Začneme klasicky zpracováním.

Fotopast OXE Viper vyniká opět vysoce kvalitním zpracováním, silnou stěnou plastového výlisku, vynikajícím lícováním těsnící gumičky a skvělou ergonomií tlačítek.

Tak a nyní pojďme k solárnímu panelu u fotopasti OXE Viper. Je umístěn v horní části, tak aby byl schopen absorbovat co nejvíce světla. Tento panel dobíjí akumulátor, který je umístěn v části hned pod ním. Kapacita tohoto akumulátoru je úctyhodných 4 400 mAh. Což samo o sobě je velmi slušná zásoba energie. A aby tohoto nebylo málo, lze do fotopasti OXE Viper vložit ještě 4 ks AA baterií 1,5V. Takže za nás naprosto geniálně vymyšleno. Co k tomu dodat. Snad jen to, že je určitě dobré fotopast před prvním použitím připojit pomocí USB kabelu k nabíječce a akumulátor nabít na plný stav. Toto určit doporučujeme. Solární panel poté krásně udržuje v rámci své kapacity chod fotopasti. Skvělé je také to, že kamera má ukazatel na displeji, a to jak stavu nabití vnitřního akumulátoru, tak stavu AA baterií.

Toto tedy celé kvitujeme a opravdu během několika měsíců testů vydržela fotopast v provozu krásně nabitá. Po jejím vybití jsme ji vzali na pár hodin k nám do dílny, pomocí USB opět nabili a nyní žije opět svým životem. Toto se nám opravdu moc líbí.

Další funkce, kterými tato fotopast oplývá je vysoké rozlišení videa a kvalita fotografií. Video je snímáno až v rozlišení 4K což je díky 8 MP HD CMOS senzoru opravdová pecka. O fotografiích nemluvě - rozlišení až 30 MP je opravdu koukatelné a posouvá to kvalitu pořízených fotografií úplně do jiné dimenze. Ostatně podívejte se na námi pořízené denní fotografie.

 

 

 

 

Ruku v ruce s kvalitou fotografií jde i kvalita nočního přísvitu. Ten je skutečně enormně silný a noční expozice je fantastická. Opět se podívejte zde na noční fotografie z fotopasti OXE VIPER. Pozor v ideálních podmínkách jsme pořídili v noci foto až na vzdálenost 25 metrů.

 

 

 

 

 

 

Na co dalšího bychom velmi rádi upozornili je možnost propojení fotopasti OXE VIPER s aplikací pro mobilní telefony. Jak toto funguje? Tato služba je již řadě z Vás známa z fotopasti OXE WiFi lovec. Výrobky OXE VIPER jsou vybaveny na obalu a v návodu QR kódem pro stažení aplikace pro mobilní zařízení iOS i Android. V této aplikaci můžete editovat fotografie i videa, měnit nastavení fotopasti OXE VIPER a další velmi důležité věci.

A jak propojíte fotopast s mobilním telefonem? Fotopast OXE VIPER je vybavena i Bluetooth připojením, které není náročné na spotřebu baterie. K připojení k fotopasti otevřete aplikaci, dáte spojení s fotopastí pomocí Bluetooth. Fotopast se Vám zobrazí, dáte připojit, poté aktivujete wifi a spárujete zařízení. Je to opravdu velmi jednoduché. Potom již můžete stahovat obrázky, videa, měnit nastavení atd.

Tuto službu ocení každý, kdo nechce neustále lézt k fotopasti do výšky, měnit SD karty apod. Prostě se jen připojíte a již si vše můžete stahovat a měnit nastavení. POZOR: WiFi pracuje až na vzdálenost 150 metrů. Paráda jedním slovem.

 

SHRNUTÍ

Test fotopasti OXE VIPER byl skutečně velmi intenzivní a povedený. Fotopast posunula dimense kvality pořízených foto a nočního přísvitu na úplně novou úroveň. Solární panel s vestavěným akumulátorem 4 400 mAh, to je něco, co jsme tu ještě neměli a dělá z této fotopasti skutečně velmi zdatného dělníka.

Přítomnost aplikace pro mobilní zařízení posunula uživatelský komfort o několik pater výše. Když vše shrneme, jedná se o nejkomplexnější fotopast bez odesílání na email nebo MMS na trhu. A to jak zpracováním, které je u fotopastí OXE pověstné, tak i implementací uživatelského komfortu, či sílu a kvalitu snímacího senzoru, díky jemuž je rozlišení foto neuvěřitelných 30MP a videu 4K. Díky přítomnosti solárního panelu s vestavěným aku 4 400 mAh, díky záloze 4xAA baterií. Díky snadné obsluze jak jinak než v českém jazyce je prostě fotopast OXE VIPER prvotřídní výrobek.

Tak a této mašince dáváme jednoznačně 5 hvězd z pěti a snad i o něco víc!

Cena: 4 990 Kč s DPH. Zdarma 32GB microSD karta, 4ks baterií, stativ a doprava! Pro více informací o fotopasti nebo její objednání klikněte ZDE.

 

Kolektiv Oxe.cz

+420 725 535 050

oxe@oxe.cz

Tyto internetové stránky používají technologii cookies pro zajištění správné funkčnosti webu a zkvalitnění nabízených služeb.S vaším souhlasem, který nám udělíte kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.Personalizaci a cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout.Více informací o zpracování údajů a našich partnerech naleznete na této stránce.

Upravit nastavení