FOMEI 8x40 ZCF KLASIK dalekohled
Model 8x40 CLASSIC optimálně kombinuje výhody konstrukce ZCF a kompaktního těla. Nadstandartně široké zorné pole 143m v 1000m je v této cenové kategorii zcela mimořádné a poskytuje vysoký komfort pozorování.
Kód produktu: OY1202 EAN: 8590385712022 Výrobce: FOMEI
- Popis
- Dotaz k produktu
Řada ZCF dalekohledů FOMEI KLASIK je určená pro široké využití zejména
při turistice nebo sportu, případně pro pozorování v lese. Silné zeleno-černé pogumování chrání
přístroj proti případnému nárazu. Kovová konstrukce ostření a okulárů zajišťuje odolnost
celé mechaniky dalekohledu.
Model 8x40 KLASIK optimálně kombinuje výhody konstrukce ZCF a kompaktního těla. Nadstandartně široké
zorné pole 143m v 1000m je v této cenové kategorii zcela mimořádné a poskytuje vysoký komfort
pozorování. Dalekohled je vhodný pro turistiku nebo pro pozorování krajiny.
Všechny modely FOMEI KLASIK mají stativový závit, který umožňuje připevnění dalekohledu ke stativu pro pohodlnější sledování pozorovaných objektů. Ovládací prvek centrálního ostření je vyroben tak, aby jej bylo možné obsluhovat i v rukavicích. Řada KLASIK je vybavena celoskleněnou optikou s hranolem, při jehož výrobě je použito zušlechtěné optické sklo BK7, čočky jsou opatřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou (MC - MultiCoated) v temně zeleném provedení.
Volitelné příslušenství: stativ, stativový adaptér, adaptér na sklo automobilu, AirCell popruh.
Osová rozteč okulárů je 56-71mm.
Součástí balení je:
- pouzdro
- popruh
- krytky objektivu a okuláru
- čisticí hadřík
Návod na upevnění popruhu naleznete zde.
| Zvětšení | 8x |
| Průměr objektivu | 40mm |
| Zorný úhel | 8,2° |
| Zorné pole v 1000 m | 143m |
| Minimální ostřicí vzdálenost | 6,5m |
| Relativní světelnost | 25 |
| Optický výstup | 5mm |
| Sklo hranolu | BK7 |
| Úprava čoček | MC |
| Dioptrická korekce | ± 3dpt |
| Stativový závit | ano |
| Šířka | 18cm |
| Délka | 14,5cm |
| Hmotnost | 0,74kg |

Fotopasti
Lovecká optika
Inspekční kamery
Kominické potřeby
OXE Power
Kamerové systémy
Zabezpečovací systémy
Přístupové systémy
Požární signalizace
Strukturovaná kabeláž
Telekomunikace
Ostatní sortiment



















